Akcesoria do dziergania, które musisz mieć - część 3

Przychodzimy do Was z ostatnią częścią naszego poradnika, gdzie zebraliśmy praktyczne akcesoria, które przydają się podczas różnorodnych robótek ręcznych. Warto wiedzieć, jakie gadżety powinny znaleźć się w podręcznym wyposażeniu, aby praca szła gładko i przyjemnie. Upewnij się, że wszystko, co niezbędne, masz w zasięgu ręki i - do dzieła!

Agrafka dziewiarska do zabezpieczania robótki

Agrafkę dziewiarską możesz swobodnie wykorzystać jako tzw. drut pomocniczy, aby zabezpieczyć oczka, których w danym momencie nie przerabiasz. Małe agrafki pozwalają na odłożenie kilku oczek. Dlatego też takie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w przypadku robótek mniejszych rozmiarów.

Szpilki dziewiarskie nie tylko do szycia

Szpilki najczęściej są wykorzystywane podczas łączenia ze sobą kilku części dzianiny w trakcie łączenia. Jednak nie jest to koniec ich możliwości. Szpilki dziewiarskie różnią się wyglądem od tych tradycyjnych - mają większą główkę i tępy czubek, co sprawia, że nie niszczą splotu włóczki. Dzięki temu świetnie nadają się podczas blokowania dzianiny, która jest lekko zwilżona. Warto zainwestować w taki model, który został wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która nie ulegnie korozji, a tym samym nie zabrudzi materiału. Szpilki także często wykorzystywane podczas łączenia ze sobą kilku części dzianiny podczas ich zszywania. 

Zwijarka do włóczki i motowidło

Chyba każdemu zdarza się czasem popełnić jakiś błąd. Bywa także, że samodzielnie wydziergane ubrania po jakimś czasie nam się nudzą i nie chcemy ich dłużej nosić. Czy w takim przypadku oznacza to, że zupełnie zmarnowaliśmy zarówno czas, jak i materiał? Niekoniecznie.

Odzyskiwanie włóczki jest jak najbardziej możliwe. Dzięki temu w prosty sposób możesz nadać jej drugie życie. Jeśli idea zero waste nie jest Ci obca, polecamy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. To zarówno motowidło, jak i zwijarka. W przypadku pierwszego z nich możemy z łatwością przewinąć przędzę w motki „precle”. Zaś zwijarka umożliwia szybkie przewinięcie takich precli w okrąglutkie motki.

Oba akcesoria przydadzą się też idealnie w przypadku zakupu nowej włóczki w preclach, pomogą przewinąć ją w foremne, wygodne motki.

Przyrząd do robienia pomponów

Co powiesz na efektowną czapkę z pomponem albo elementy dekoracyjne, które urozmaicają dowolny projekt dziewiarski? My jesteśmy jak najbardziej za! Pomocny w tym będzie specjalny przyrząd do robienia pomponów. Znajdziesz go w różnych rozmiarach (najczęściej są one zebrane w jednym praktycznym zestawie), które ułatwiają samodzielnie wykonanie dowolnej wielkości pomponów. Taki szablon usprawnia pracę, dzięki czemu pójdzie nam ona szybko i z pewnością z pozytywnym efektem końcowym.

Jeśli chcesz poznać nasze pozostałe sugestie i dowiedzieć się, w jakie akcesoria do dziergania warto zainwestować, zapoznaj się z naszymi poprzednimi artykułami blogowymi. Poradnik dla miłośników dziewiarstwa podzieliliśmy na dwie części, które znajdziesz tutaj i tutaj. Pamiętaj, że w naszym sklepie z włóczkami znajdziesz wysokiej jakości gadżety krawieckie, które pozwolą skompletować w pełni wystarczające wyposażenie, dzięki czemu dzierganie będzie przynosiło wyłącznie satysfakcję.

Polecane produkty

Zwijarki motków KnitPro

Zwijarki motków KnitPro

Ręczna zwijarka motków. Przykręcana do stołu, składana. 

Polecane artykuły

Akcesoria do dziergania, które musisz mieć - część 1

Akcesoria do dziergania, które musisz mieć - część 1

Chcesz czerpać jak najwięcej satysfakcji z robienia na drutach? Wystarczy, że wyposażysz się w niezbędne akcesoria, które przydadzą się każdej osobie uwielbiającej dziewiarstwo. Praktyczne wyposażenie uprzyjemni pracę i sprawi, że będzie ona wydajna i bardziej komfortowa. Zobacz...
Akcesoria do dziergania, które musisz mieć - część 2

Akcesoria do dziergania, które musisz mieć - część 2

Zapraszamy do przeczytania kolejnej części poradnika, w którym dzielimy się tym, co powinno znaleźć się w niezbędniku każdej osoby pasjonującej się dziewiarstwem. Jeśli właśnie szykujesz wyposażenie, z którego będziesz korzystać w trakcie pracy, to idealny moment, aby zapoznać...