Akcesoria do dziergania, które musisz mieć - część 2

Przychodzimy do Was z kolejną częścią poradnika, w którym dzielimy się tym, co powinno znaleźć się w niezbędniku każdej osoby pasjonującej się dziewiarstwem. Jeśli właśnie szykujesz wyposażenie, z którego będziesz korzystać w trakcie pracy, to idealny moment, aby zapoznać się z naszą listą.

Podstawowe akcesoria, czyli taśma krawiecka i nożyczki

Każda osoba zajmująca się robótkami ręcznymi powinna mieć w swoim niezbędniku te dwa podstawowe gadżety. Wysokiej jakości nożyczki krawieckie i taśma to akcesoria, bez których nie wyobrażamy sobie krawcowej, ale także osoby zajmującej się dziewiarstwem. Niewielkie, zmieszczą się wszędzie, będą służyć przez długi czas. Taśma krawiecka, czyli centymetr, służy oczywiście do wygodnego i poprawnego zdejmowania miary, a także do rozliczania próbki czy kontrolowania wymiarów obrabianej dzianiny w trakcie pracy. Tak, aby w trakcie dziergania nie wkradł się żaden błąd.

PS Szukasz centymetra krawieckiego, który będzie idealnym prezentem dla osoby pasjonującej się robótkami ręcznymi? Postaw na fantazyjne kształty, które zebraliśmy w sklepie internetowym AmiQs.

Z kolei nożyczki krawieckie pozwalają na szybkie cięcia - precyzyjne i wygodne. Miłośnicy dziewiarstwa stawiają na te krótkie, dedykowane do haftu. Ich niewielkie rozmiary zapewniają zadowalającą dokładność. W naszej ofercie znajdziesz nawet mini nożyczki składane, które będziesz przechowywać w bezpieczny sposób.

Licznik rzędów, by nic nie umknęło uwadze

Czy wiesz, że jednym z najczęściej wybieranych akcesoriów jest właśnie licznik rzędów? Jest to idealny zakup, który ułatwia wszelkie robótki ręczne i pozwala na spokojne skupienie się na swojej pasji bez zbędnego stresu, że coś źle policzyliśmy. Akcesorium to sposób na liczenie rzędów bądź okrążeń. Najczęściej to mały gadżet w kształcie pierścienia, które można wygodnie założyć zarówno na drut, jak i palec. W naszej ofercie znajdują się również liczniki typu click.

Praktyczne zatyczki do drutów

Stopery, bo tak inaczej nazywają się zatyczki do drutów, to świetny sposób, by odpowiednio ochronić ich końce przed możliwymi uszkodzeniami. Spraw, by te niezbędne w pracy akcesoria dziewiarskie posłużyły Ci jak najdłużej i postaw na niewielkich rozmiarów funkcjonalny gadżet. Zatyczki znajdziesz w różnych wariantach - dopasowane do rozmiaru drutów. W naszej ofercie znajdziesz je nawet w fantazyjnych kształtach. Niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane, stopery z łatwością założysz na druty i tym samym zabezpieczysz je przed zniszczeniem, a przede wszystkim zabezpieczysz robótkę przed zsuwaniem się.

W trzeciej części naszego poradnika zbierzemy w jednym miejscu listę wszystkich praktycznych gadżetów, po które warto sięgać, robiąc na drutach. Jeszcze nie wszystkie akcesoria masz pod ręką? W sklepie z włóczkami AmiQs znajdziesz to, co pomocne i praktyczne do robienia na drutach.