O firmie

amiQs to "filozofia", nie tylko biznes

amiQs to obecnie nie tylko sklep internetowy z włóczkami, ale także ponad 220 m² handmad'owego raju w CH Blue City w Warszawie w którym możecie przed zakupem obejrzeć, dotkną a nawet wypróbować włóczki, druty, szydełka i akcesoria dziewiarskie. Staramy się aby oferowane przez nas produkty były jak najwyższej jakości i ciągle poszerzamy asortyment. Obecnie współpracujemy między innymi z takimi markami jak: Lana Grossa, KnitPro, Borgo de Pazzi, Noro, Louisa Harding, BC Garn, Malabrigo, Brooklyn Tweed, Plassard, Addi, HiyaHiya, ChiaoGoo ...

 

A oto jak tworzyła się nasza historia:


Stworzyliśmy
amiQs'a z pasji, miłości do piękna i z potrzeby dzielenia pozytywnych emocji z innymi ludźmi. Na samym początku to właśnie było dla nas motorem napędowym, zastępowało wiedzę i doświadczenie - które zaczęły przychodzić z czasem. Odkrywaliśmy zawiłości świata włóczek wraz z naszymi Klientkami, od nich czerpaliśmy inspirację do działania, one motywowały nas do wprowadzania zmian w naszym sklepie.

W 2012 roku firma Designer Yarns - absolutny lider w dystrybucji włóczek najlepszych i najbardziej pożądanych przez dziewiarki z całego świata wybrała naszą firmę jako oficjalnego dystrybutora swoich marek na rynku polskim. Dziś, po latach firma DY nie prowadzi dalej swojej działalności jednak my możemy kontynuować dystrybucję dzięki współpracy z amerykańskim gigantem firmą Knitting Fever.

 

W listopadzie 2013 roku zostaliśmy oficjalnym partnerem i reprezentantem absolutnie największej firmy dziewiarskiej w Europie – niemieckiej LANA GROSSY.

 

Od samego początku naszego istnienia jako jedyni w Polsce możemy zaoferować, znakomitej jakości włóczki francuskiego PLASSARD'a.

 

Nasze włóczki pochodzą z całego świata, niemal ze wszystkich kontynentów.

 

W naszej ofercie wielbicielki robienia na drutach znajdą szeroki wybór drutów, szydełek i akcesoriów KNITPRO – które dystrybuujemy do sklepów w Polsce i za granicą.

Na początku 2017 roku postanowiliśmy również poszerzyć asortyment drutów i akcesoriów o takie marki jak: HiyaHiya, ChiaoGoo i Addi, a w lipcu 2017 na nasze półki trafiła długo wyczekiwana w Polsce włóczka Brooklyn Tweed.

 

Kilkunastoletnia obecność na polskim rynku pozwoliła nam poznać jego specyfikę, oczekiwania klientek, ich preferencje i upodobania. Ponieważ jednak nauka nigdy się nie kończy, a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia, nie przestajemy się uczyć i z zapałem doskonalimy nasz serwis.

 

Wiązanie się z największymi zagranicznymi partnerami pozwala nam na czerpanie z ich doświadczeń, konsekwentne rozszerzanie oferty włóczek i akcesoriów dziewiarskich, dostęp do nowości i ciągłe poprawianie jakości naszych sklepów.

 

Pod koniec 2015 roku nasz sklep poszerzył również asortyment o dział pasmanterii. Początkowa mała pasmanteria w CH Blue City w marcu 2017 rozrosła się do powierzchni ponad 220 metrów stając się największą pasmanterią w galerii handlowej w Polsce.

Gutterman, Prym, Clover, PANNA, Rico, DMC, Ariadna, Dill, Marbet, to jedynie kilka marek których asortyment można u nas znaleźć. Guziki, nici, koronki, zestawy kreatywne, wszelkie produkty do haftu, szycia i zdobienia... można by tak wymieniać godzinami.

 

Naszym celem stało się stworzenie kreatywnego miejsca gdzie wszyscy mogliby zarazić się pasją do handmadu.

 

Niezależnie od sprzedaży włóczek oferujemy wszelkiego rodzaju wsparcie, począwszy od nauki robienia na drutach, poprzez udzielanie porad, na oferowaniu książek i czasopism dziewiarskich kończąc. Chcemy aby najmłodsze pokolenie dołączyło do miłośników robótek ręcznych dlatego w naszym sklepie w Blue City w Warszawie organizujemy fantastyczne przyjęcia urodzinowe z rękodziełem jako motywem przewodnim.

Swoim działaniem chcemy zadbać o zadowolenie wciąż poszerzającego się grona naszych klientów, dlatego myśląc o podnoszeniu jakości naszych usług nie zapominamy o stwarzaniu dogodnych warunków zakupu.

 

 

Zapraszamy do naszego świata, jesteśmy tu dla Was:-)