Odpowiednie przechowywanie włóczek

Uwielbiasz rękodzieło i chętnie spędzasz wiele godzin w ciągu każdego tygodnia na tworzeniu nowych dzianin czy zabawek? Ta kreatywna pasja zdobywa coraz większe grono miłośników i zupełnie nas to nie dziwi, a odwrotnie - cieszymy się, że jest nas naprawdę sporo. Czasami zdarza się jednak, że mamy już plan i pomysł na to, co chcemy wykonać, ale łapie nas niedoczas i kolorowe włóczki muszą na nas poczekać. Dlatego podpowiadamy, w jaki sposób prawidłowo pielęgnować zakupione włóczki, zanim zabierzemy się do pracy. Wszystko po to, by zachować je w jak najlepszym stanie przez długi czas.

Jak odpowiednio przechowywać swoje włóczki?

Aby cieszyć się znakomitą trwałością włóczek, które wybieramy do realizacji projektu, niezwykle ważne jest, aby wiedzieć, jak o nie dbać. Warto poznać kilka najważniejszych i podstawowych zasad, dzięki którym motki będą prezentować się świetnie zarówno przed przystąpieniem do tworzenia dzianiny, jak i w wyrobie końcowym. Oczywiście na żywotność włóczki wpływa jej jakość, dlatego polecamy sięgać po produkty od renomowanych producentów (nasz sklep z włóczkami zapewnia Ci szeroki wybór różnorodnych wariantów). Jednak prawidłowa pielęgnacja to również klucz do sukcesu.

Przede wszystkim, zadbaj o to, by włóczki nie były wystawione na silne i bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Motki są bardzo wrażliwe - promieniowanie UV może doprowadzić do szybkiego wyblaknięcia, a przecież nikt tego nie chce. Wybierz karton lub pudełko, w którym możesz schować ulubione włóczki i akcesoria do dziergania lub szydełkowania. Tutaj istotne jest także zabezpieczenie ich przed kurzem. Dzięki zamkniętemu opakowaniu, w którym będziemy przechowywać wysokiej jakości włóczki, ryzyko zabrudzeń i zanieczyszczeń spada. Jednocześnie kluczowa jest przy tym wentylacja, ponieważ jej brak mógłby doprowadzić do nagromadzenia się wilgoci.

Chcąc cieszyć się najlepszymi właściwościami motków, zachowaj stabilną temperaturę powietrza oraz stałą wilgotność. Ich ciągłe zmiany mogą doprowadzić do tego, że materiał rozciągnie się albo przeciwnie - skurczy. Ostatnią zasadą, o której pewnie wszyscy wiedzą, jest unikanie styczności włóczek z silnymi detergentami. Produkty chemiczne doprowadzają do trwałego uszkodzenia włókien. Nie przechowuj swoich materiałów w miejscu, gdzie znajdują się szkodliwe dla nich substancje.

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie przechowywanie włóczek?

Zastanawiasz się, dlaczego tak ważne jest prawidłowe przechowywanie motków? Nie da się ukryć, że zarówno w pełni naturalne, jak i syntetyczne włóczki są bardzo delikatne i jeśli nie zadbamy o odpowiednie warunki dla nich, to szybko mogą ulec zniszczeniu. Tego zdecydowanie nie chcemy. Dlatego istotne jest, by o nie jak najlepiej dbać, nie tylko mając do czynienia z gotową już dzianiną czy zabawką, ale jeszcze przed przystąpieniem do pracy.

Do najważniejszych powodów, dla których tak ważne jest, by dbać o zakupione włóczki, należą:

  1. Zachowanie jak najwyższej jakości. Zależy Ci na tym, by zainwestować w produkty od renomowanych producentów, ponieważ wiesz, jak świetne mają one właściwości? Doskonale, to świetna decyzja. Pamiętaj, że odpowiednie przechowywanie jest bardzo pomocne w tym, by przedłużyć ich żywotność. Poprawna pielęgnacja motków gwarantuje zapewnienie im miękkości, struktury oraz kolorów. Ma to ogromne znaczenie dla hobbystów i osób, które produkują różnorodne wyroby włókiennicze.
  2. Zadbanie o prawidłową strukturę włóczek. To istotne, bo poprzez odpowiednią pielęgnację oraz przechowywanie motków unikamy problemu, jakim jest rozwarstwianie się.
  3. Zagwarantowanie higieny i bezpieczeństwa. Zamknięte w pudełku czy kartonie włóczki nie są narażone na gromadzenie się kurzu czy innych szkodliwych czynników, które mogą wpłynąć na jakość dzianin, ich uszkodzenie i komfort noszenia.

Postaw na najwyższej jakości włóczki od najlepszych producentów na rynku. Znajdziesz je w jednym miejscu - w naszym sklepie internetowym AmiQs.