O firmie

amiQs to "filozofia", nie tylko biznes


amiQs to obecnie nie tylko sklep internetowy ale także ponad 220 m² handmad'owego raju w CH Blue City w Warszawie. Staramy się aby oferowane przez nas produkty były jak najwyższej jakości i ciągle poszerzamy asortyment. Obecnie współpracujemy między innymi z takimi markami jak:

 • Lana Grossa

 • Debbie Bliss

 • Noro

 • Louisa Harding

 • BC Garn

 • Malabrigo

 • Brooklyn Tweed

 • Phildar

 • Plassard

 • Prym

   

A oto jak tworzyła się nasza historia:


Stworzyliśmy
amiQs'a z pasji, miłości do piękna i z potrzeby dzielenia pozytywnych emocji z innymi ludźmi. Na samym początku to właśnie było dla nas motorem napędowym, zastępowało wiedzę i doświadczenie - które zaczęły przychodzić z czasem. Odkrywaliśmy zawiłości świata włóczek wraz z naszymi Klientkami, od nich czerpaliśmy inspirację do działania, one motywowały nas do wprowadzania zmian w naszym sklepie.

W 2012 roku firma Designer Yarns - absolutny lider w dystrybucji najlepszych i najbardziej pożądanych przez dziewiarki z całego świata włóczek takich marek jak:

NORO - przez wielu uznawana za najlepszą włóczkę na świecie,

ARAUCANIA - absolutnie doskonała,

DEBBIE BLISS - znakomita włóczka od której można się uzależnić,

LOUISA HARDING - najmniej znana nie mniej nie odstająca od pozostałych,

 

wybrała naszą firmę jako oficjalnego dystrybutora tychże marek na rynku polskim.

 

W czerwcu 2013 roku związaliśmy się z duńskim producentem wyjątkowej jakości włóczek – firmą BC GARN – od tego czasu reprezentujemy go oficjalnie na rynku polskim.

4 listopada 2013 roku zostaliśmy oficjalnym partnerem i reprezentantem absolutnie największej firmy dziewiarskiej w Europie – niemieckiej LANA GROSSY.

 

Od samego początku naszego istnienia jako jedyni w Polsce możemy zaoferować wyjątkowe, znakomitej jakości włóczki francuskiego PLASSARD'a.

Nasze włóczki pochodzą z całego świata, niemal ze wszystkich kontynentów.

W naszej ofercie wielbicielki robienia na drutach znajdą szeroki wybór akcesoriów KNIT PRO – które dystrybuujemy do sklepów w Polsce i za granicą.

 

Kilkuletnia obecność na polskim rynku pozwoliła nam poznać jego specyfikę, oczekiwania klientek, ich preferencje i upodobania. Ponieważ jednak nauka nigdy się nie kończy a każdy dzień przynosi nowe doświadczenia, nie przestajemy się uczyć i z zapałem doskonalimy nasz serwis.

 

Pod koniec 2015 roku nasz sklep poszerzył również asortyment o dział pasmanterii. Początkowa mała pasmanteria w CH Blue City w marcu 2017 rozrosła się do powierzchni ponad 220 metrów stając się największą pasmanterią w Polsce.

Gutterman, Prym, Clover, PANNA, Rico, DMC, Ariadna, Dill, Marbet, to jedynie kilka marek których asortyment można u nas znaleźć. Guziki, nici, koronki, zestawy kreatywne, wszelkie produkty do haftu, szycia i zdobienia... można by tak wymieniać godzinami.

 

Naszym celem stało się stworzenie kreatywnego miejsca gdzie wszyscy mogliby zarazić się pasją do handmadu.

 

Nie zapominając jednak o naszych dziewiarkach na początku 2017 roku postanowiliśmy również poszerzyć asortyment drutów i akcesoriów o takie marki jak: HiyaHiya, ChiaoGoo, Addi i Phildar, a w lipcu 2017 na nasze półki trafiła długo wyczekiwana w Polsce włóczka Brooklyn Tweed.

 

Wiązanie się z największymi zagranicznymi partnerami pozwala nam na czerpanie z ich doświadczeń, konsekwentne rozszerzanie oferty, dostęp do nowości i ciągłe poprawianie jakości naszych sklepów.

 

Od roku 2012 kontynuujemy nasz „marsz” przez Polskę - wraz z zaprzyjaźnionymi sklepami tworzymy wspierającą się grupę, pozwala nam to otwierać kolejne sklepy stacjonarne i internetowe.

 

Niezależnie od sprzedaży włóczek oferujemy wszelkiego rodzaju wsparcie, począwszy od nauki robienia na drutach, poprzez udzielanie porad, na oferowaniu książek i czasopism dziewiarskich kończąc. Chcemy aby najmłodsze pokolenie dołączyło do miłośników robótek ręcznych dlatego w naszym sklepie w Blue City w Warszawie organizujemy fantastyczne przyjęcia urodzinowe z rękodziełem jako motywem przewodnim.

Swoim działaniem chcemy zadbać o zadowolenie wciąż poszerzającego się grona naszych klientów, dlatego myśląc o podnoszeniu jakości naszych usług nie zapominamy o stwarzaniu dogodnych warunków zakupu.

 

Agnieszka i Marcin Ratyńscy

amiQs Marcin Ratyński
ul. Michała Anioła 8
Bielawa
05-520 Konstancin-Jeziorna
NIP:PL8241110349
Regon:142918191

 

Wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Dzuałalności Gospodarczej Rzeczypospolitej Polskiej prowadzonej przez Ministerstwo Gospodarki

 

Nr naszego konta:
Citibank Handlowy S.A.
Nr konta: 15 1030 0019 0109 8530 0032 9459
 

Znajdź nas na